Deze rondreis door Noord-Argentinië toont de spectaculaire natuur, kleurrijke canyons en authentieke dorpjes. Ook op deze rondreis: de waanzinnige watervallen van Iguazu in de provincie Salta. Maar je bezoekt ook de watervallen aan de Braziliaanse zijde.
Tip: deze reis kun je boeken bij WorldExperts. Je overnacht in sfeervolle hotels en je kunt zowel met een eigen huurauto of met chauffeur en gids op pad gaan.

Dag 1&2 – vliegreis naar Buenos Aires
Afhankelijk van je vluchttijden kom je op je tweede reisdag in de ochtend aan op de luchthaven van Buenos Aires. De hoofdstad van Argentinië is een veelzijdige stad, met diverse wijken. Je kunt deze dag lekker uitrusten of toch even de stad in. Zo kun je onder andere een bezoek brengen aan Plaza de Mayo, de Centrale Kathedraal en het culturele San Telmo. De vele pleintjes zijn vaak het toneel van de passionele tangodans. Erg leuk om naar te kijken!

Dag 3 – Buenos Aires
Besteed nog een dag in Buenos Aires. Er is vanalles te zien. Je kunt bijvoorbeeld op pad met een stadsgids of ga zelf op pad. Maak bijvoorbeeld een wandeling door de kleurrijke volkswijk La Boca, bekijk het prachtige theater Colon en de bekende obelisk. Ook de moeite waard is de wijk Recoleta, waar je de imposante begraafplaats kunt bezoeken.


Dag 4 – Buenos Aires – Iguazu
Tijd om de hoofdstad achter je te laten. Met een binnenlandse vlucht vlieg je naar het noordoosten van Argentinië: Puerto Iguazu. Het stadje is gelegen in het tropisch regenwoud aan de grens met Brazilië en Paraguay.
Dag 5 – Iguazu Nationaal Park (Argentijnse zijde)
De machtige Iguazu watervallen zijn hier in Puerto Iguazu het grote hoogtepunt. Ze bestaan uit meer dan 270 grotere en kleine watervallen die samen een prachtig en indrukwekkend geheel vormen. Het hoogtepunt is ongetwijfeld de Duivelskeel, het breedste stuk van de waterval. Je verkent het park eenvoudig dankzij de aangegeven wandelpaden.

Het park herbergt naast deze enorme watervallen ook een grote verscheidenheid aan flora en fauna, waaronder bedreigde diersoorten zoals jaguars en tapirs. Je kunt er zelfs toekans, vlinders en kleurrijke vogels spotten terwijl je door het weelderige regenwoud wandelt.
Tip voor de avonturier: je kunt een boottocht over de Parana rivier boeken waarbij je de waterval met bijbehorende nattigheid langs de onderkant kunt bewonderen.

Dag 6 – Iguazu Nationaal Park (Braziliaanse zijde)
Met een taxi vanuit je hotel of met je eigen huurauto ben je in korte tijd weer in het Iguazu Nationaal Park. Maar ditmaal aan de Braziliaanse zijde. Bij aankomst kun je een entreebewijs aanschaffen en het park ontdekken.
Dag 7 – binnenlandse vlucht naar Salta
Let wel op: de binnenlandse vlucht naar Salta is geen dagelijkse vlucht.
Je vliegt vanaf de luchthaven van Puerto Iguazu naar Salta. Salta staat bekend als stad met een prachtige koloniale architectuur. De indrukwekkende gebouwen en kerken gaan terug tot de 16e eeuw. Het historische centrum van Salta, met zijn geplaveide straten en levendige pleinen, biedt een charmante sfeer. Aanrader is om het MAAM Museum te bezoeken.
Boek je deze reis bij WorldExperts? Dan kun je de komende dagen in plaats van met een gids ook vanaf hier met een huurauto op pad! Op dag 13 lever je dan de huurauto weer in op de luchthaven.
Dag 8 – Quebrada del Humahuaca
Vandaag vertrek je noordwaarts richting Purmamarca. De prachtige route volgt de Camino de Cornisa en neemt je mee richting de Cerro de los Siete Colores. Een heel ander Argentinië dan je tot nu toe hebt gezien.
De nabijheid van Bolivia zie je hier namelijk terug in de omgeving. De Quechua, de bewoners van dit gebied, zijn kleurrijk en creatief. In het dorpje Humahuaca is de lokale markt een aanrader. In het dorpje Tilcara is het ook fijn wandelen en bezoek hier zeker het lokale museum en de Incaruïnes iets buiten het centrum.

Dag 9 – Salinas Grandes – Quebrada del Toro
De route naar de Salinas Grandes is absoluut spectaculair te noemen. De prachtige vallei, kasteelrotsen en de talloze haarspeldbochten van de Cuesta de Lipan zijn een kunstwerk op zichzelf. De Salinas Grandes behoort tot een van de grootste zoutvlaktes en strekt zich uit over een oppervlakte van meer dan 12.000 hectare.
De route gaat verder via de hoogvlaktes (de Puna) richting San Antonio de los Cobres, een klein mijnwerkersdorpje op 3775 meter hoogte, ver verwijderd van de beschaving.
Op je terugweg naar Salta kun je nog stoppen bij het viaduct Polvorilla. Via een prachtig landschap met diverse kleuren en talloze cactussen volg je de Quebrada del Toro naar je hotel in Salta.

Dag 10 – van Salta naar Cachi
Vandaag verlaat je Salta en ga je via de bergpas Cuesta del Obispo (3.752m) naar Cachi. Je komt door het Nationaal Park Los Cardones, een groen en bosrijk gebied. Cachi is een aangenaam dorp met enkele bezienswaardigheden, een fijne plek om te overnachten.
Dag 11 – Cachi – Cuevas de Acsibi – Molinos
Je verlaat Cachi en volgt de ‘Ruta Nacional 40’ zuidwaarts naar het historische dorp Molinos. De route naar Molinos is erg indrukwekkend. In Molinos, waar je overnacht, kun je vervolgens de omgeving verkennen. Bezoek zeker de opvallende Peter Nolasco kerk.
Leuk: boek je deze reis bij WorldExperts? Dan word je halverwege de route naar Molinos getrakteerd op een jeeptocht naar de grotten van Acsibi: prachtige rode rotsformaties. In het hotel waar je overnacht kun je vervolgens op de fiets de omgeving van Molinos verkennen.

Dag 12 – Quebrada de las Flechas – Cafayate
Deze dag staat er wederom een prachtige route op het programma, van zo’n 150 kilometer. Je rijdt de Quebrada de las Flechas met prachtig zicht op de indrukwekkende rotsformaties. Maak zeker bij de diverse uitkijkpunten stops.
Eenmaal in Cafayate aangekomen, waar je overnacht, kun je de diverse bodega’s die je hier vindt bezoeken. Dé inheemse druif hier is de Torrontés, die goed gedijt op de kalkgronden van Salta. Bezoek zeker ook meerdere wijnhuizen in de omgeving.



Dag 13 – Cafayate – Buenos Aires
De route van vandaag volgt de Rio de la Conchas noordwaarts naar Salta. De laatste aangezichten van het typische landschap van je reis door Noord-Argentinië. Je komt voorbij diverse prachtige rotsformaties.
‘s Avonds vlieg je vanaf de luchthaven Salta naar Buenos Aires om hier te overnachten. Tip van WorldExperts: bezoek Tango Porteno, een spectaculaire tangoshow in een van de meest vooraanstaande theaters van Buenos Aires.

Dag 14&15 – terug naar huis
Tijd om het mooie Argentinië achter je te laten en terug naar huis te keren.